Petra Milarová

  Petra Milarová

se narodila v Ostravě. V současné době žije a pracuje ve Velké Británii. Věnuje se koncertní a pedagogické činnosti, vyučuje na Royal Birmingham Conservatoire. Je zakladatelkou Mercia Ensemble a žádanou sólistkou i komorní hráčkou v různých seskupeních. V současné době se zajímá o zdraví hudebníků, což ji přivedlo ke studiu oborů jako je Body Mapping, Alexander Technique a DRU jóga. Ve své nové společnosti 'Musical Travels' spojuje různé druhy umění a zabývá se přesahem hudby směrem k léčení a vzdělání.

Petra vystupuje v řadě sólových a komorních koncertů v  České republice (Ambassador´s Concert Series, Filharomnie Gustava Mahlera v Jihlavě, Národní Divadlo) i v zahraničí: Velká Británie (Wigmore Hall, British Isles Music Festival), Německo, Rakousko, Švýcarsko, Polsko, Norsko Turecko (festival v Afyonu) a USA (California Summer Music). Jako sólistka se představila s Janáčkovou filharmonií Ostrava, s Plzeňskou filharmonií, Moravskou filharmonií Olomouc, Mahlerovou filharmonií Jihlava, s Ankarským orchestrem Hacetteppe a britskými Wyre Forest a Wolverhampton Symphony Orchestra.

Petra Milarová je laureátkou a finalistkou několika mezinárodních klavírních soutěží v Čechách i v zahraničí (Chopinovská soutěž v Mariánských Lázních, Beethovenův Hradec, Smetanovská soutěž v Plzni, Cittá di Barletta v Itálii, Concours Musicale de France aj.). Natočila CD pro německou společnost InnoVatio.

Petra je absolventkou Janáčkovy konzervatoře v Ostravě ze třídy Mgr. Moniky Tugendliebové (2004). V letech 2004-2006 studovala na Musikhochschule Luzern u Prof. Ivana Klánského, kde získala Konzertdiplom s vyznamenáním. Magisterské studium na AMU v Praze zakončila v roce 2011 rovněž u Prof. Klánského. V letech 2009-2012 vyučovala hru na klavír na Pražské konzervatoři. V rámci postgraduálního studia pak od roku 2012 studovala dva roky u Margaret Fingerhut v Birminghamu.


 

 

 

Kontakt

Petra Milarová +447943754560 petra.milarova@gmail.com