Petra Milarová

  se narodila v Ostravě. V současné době žije a pracuje ve Velké Británii. Věnuje se koncertní a pedagogické činnosti, vyučuje na Repton College a Junior Conservatoire v Birminghamu.

  Petra Milarová je laureátkou a finalistkou několika mezinárodních klavírních soutěží (Concours Musicale de France 2012, Cittá di Barletta – Young Pianist Prize, Chamber Music Prize 2011 - Mezinárodní smetanovská klavírní soutěž v Plzni 2010, Beethovenův Hradec 2003, Mezinárodní klavírní soutěž Fryderyka Chopina v Mariánských Lázních 2001) a nositelkou dalších ocenění (John Ireland Prize, Renna Kellaway Piano Recital Prize a Peter Donohoe Prize – Birmingham 2012-2013, Edwin Fischer Preis – Luzern 2006, stipendium Nadace Českého hudebního fondu 2001-2002). Natočila CD pro německou společnost InnoVatio (2003).

  Petra vystupuje v řadě sólových a komorních koncertů v  České republice (Ambassador´s Concert Series, komorní koncerty Mahlerovy filharomnie Jihlava, Domovem české hudby, projekty Národního Divadla - komorní opera Philippa Glasse v režii Alice Nellis) i v zahraničí: Velká Británie (Wigmore Hall, British Isles Music Festival, John Ireland Festival), Německo, Rakousko, Švýcarsko, Polsko (hudební festival v Katowicích), Turecko (festival v Afyonu) a USA  (California Summer Music). Jako sólistka vystupovala s Janáčkovou filharmonií Ostrava, s Plzeňskou filharmonií (dirigent Koji Kawamoto), s Moravskou filharmonií Olomouc, Mahlerovou filharmonií Jihlava, s Ankarským symfonickým orchestrem Hacetteppe a britskými Wyre Forest a Wolverhampton Symphony Orchestra.

  Petra je absolventkou Janáčkovy konzervatoře v Ostravě ze třídy Mgr. Moniky Tugendliebové (2004). V letech 2004-2006 studovala na Musikhochschule Luzern u Prof. Ivana Klánského, kde získala Konzertdiplom s vyznamenáním. Magisterské studium na AMU v Praze zakončila v roce 2011 rovněž u Prof. Klánského. V letech 2009-2012 vyučovala hru na klavír na Pražské konzervatoři. V rámci postgraduálního studia pak od roku 2012 studovala dva roky u Margaret Fingerhut v Birminghamu. Pravidelně se zúčastňuje mezinárodních klavírních kurzů a masterclassů (Garrick Ohlsson, Avedis Koyoumdjian, Arkadi Zenzipér, Jenö Jandó, Marina Primachenko, Pierre Jasmin, Elena Galynina, Walter Groppenberger, Hans Boepple, Andrew Ball, John Lenehan, Mark Bebbington, Graham Scott a další). V současné době se zajímá o zdraví výkonných hudebníků, což ji přivedlo ke studiu oborů jako je Body Mapping, Alexander Technique a Dru jóga.

  


 

 

 

Kontakt

Petra Milarová +447943754560 petra.milarova@gmail.com